O čem je film TWILIGHT??

Isabella "Bella" Swanová se stěhuje ze slunného Phoenixu do deštivého Forks, aby žila se svým otcem, Charliem, protože její matka, Renée, cestuje se svým novým manželem, Philem Dwyerem, hráčem druhořadé basebalové ligy. Bella je novou atrakcí v malé nové škole a rychle získá kamarády mezi studenty.

Bella si první den na hodině biologie sedne vedle nadpozemsky krásného a přitažlivého Edwarda Cullena, který si od ní ale drží odstup. Bella si proto myslí, že ji nenávidí. Ačkoli se to zdá divné, Belle šlo tu hodinu o život a nemusela přežít. Edward vystřelí ze třídy dříve, než stihne cokoli říci a Bella přežije svoji osudnou hodinku. Jeden z jejích spolužáků ji málem srazil autem.

Cullenovi jsou ve Forks dost zvláštní rodinkou. Otcem klanu je MUDr. Carlisle Cullen, mladý chirurg ze zdejší nemocnice. Je také velmi krásný. Jeho ženou je Esme, která se zabývá restaurováním. Dalšími členy rodiny jsou Emmett Cullen, velmi silný upír a jeho žena Rosalie Haleová, velmi krásná upírka, dalšími členy rodiny jsou Alice Cullenová, drobná štíhlá a sympatická, stanou se s Bellou kamarádkami, se svým manželem Jasperem Hallem. Celá rodina má drahá luxusní auta, jsou všichni velmi krásní a chytří. Navzdory tomu všemu nejsou Cullenovi moc oblíbení, jakoby všichni věděli, proč se jim mají vyhýbat.

Na jednom výletě se svými spolužáky se Bella potká s Jacobem Blackem, jehož otec Billy Black je přítelem Bellina otce Charlieho. Rodina Blackových žije v indiánské rezervaci La Push. Jacob Belle poví staré klanové historky o "studených", zmíní také rodinu Cullenových a prozradí Belle, že jsou to upíři, kteří nejsou nebezpeční pro lidi. Jenže už je pozdě.Bella je do Edwarda zamilovaná.

Bella Edwardovi nesmírně voní, jak se zmínil, její krev mu zpívala. Bál se následků jejich vztahu, ale neodolal a dal se s Bellou dohromady. Jejich vztah ovšem naruší příchod cizí smečky upírů. Nejsou tak kultivovaní jako Cullenovi, kteří jsou tzv. vegetariáni, tzn. že nepijí lidskou krev. Jeden z nich James je tzv. stopař. Chce Bellu zabít, protože ji Edward miluje a on se o takové lidi zajímá. Odláká ji z dosahu Edwarda tím, že předstírá, že chce zabít Bellinu matku. Bella už má život na vlásku ale Edward ji nakonec zachrání, zatímco jeho bratři Emmet a Jasper zabijí Jamese, který ji kousnul a tak ji málem přeměnil v upíra. Edward ale jed z její krve vysaje, ovládne se a nezabije Bellu, což je pro něj velké vítězství. Tím to ale zdaleka nekončí...

zdroj: www.cs.wikipedia.org/stmivani